Týden hokeje v Havlíčkově Brodě

Český svaz ledního hokeje uspořádal další díl akce Týden hokeje pod hlavičkou projektu Pojď hrát hokej. Akce má za cíl navýšit členské základny českých hokejových klubů. Jak je již tradicí, mezi zúčastněnými nechyběl ani havlíčkobrodský klub BK Havlíčkův Brod. Do Kotliny si v sobotu 27. ledna našlo cestu s rodiči 32 dětí!

Banner

Děti a sport tvořily odjakživa rovnici, která vždy měla své řešení. V dnešní době už to tak úplně neplatí. Děti místo toho, aby byly venku na hřištích nebo si hrály na schovávanou a další hry, tráví drtivou část svého volného času u počítačů, tabletů či mobilů. Sport jako takový tím strádá a přichází tak o své renomé a nástupce. Český svaz ledního hokeje dal jednoznačný vzkaz. Pravidelně pořádá akci Týden hokeje pod záštitou projektu Pojď hrát hokej!

Na zimní stadion v Kotlině si našlo cestu 32 dětí, které si na dvě hodiny šly vyzkoušet, jaké to je být hokejistou či hokejistkou. Na malé caparty čekal maskot české hokejové reprezentace, lev Ťuk, který doprovázel malé hokejisty po všech stanovištích. Nové generaci Bruslařů byla předvedena hokejová výstroj a čekal na ně bohatý hokejový program.

V útrobách zimního stadionu je čekala překážková dráha, kterou si každý z nově příchozích vyzkoušel. Dráha byla pod dohledem zkušených trenérů a také hráčů mladšího dorostu, kteří dětem ukázali, jak se co dělá.

Trénink jako pro Pastrňáka, Crosbyho a další

Po absolvování suché části tréninku na děti čekalo představení výstroje v podobě kvízu a většina z nich správně odpověděla. Poté přišlo na řadu samotné bruslení. Na ledové ploše se objevil i bývalý havlíčkobrodský a reprezentační obránce Milan Chalupa, jenž dohlížel na veškerý program. Potenciální nástupci Lukáše Endála a dalších hráčů bruslařského klubu nejprve udělali pár temp, poté je čekali dovedností disciplíny. Jako první bylo na řadě vstát z ledu. To si vzal pod taktovku Jakub Venc. Po důkladném školení, jak vstát zpátky na své nohy, byla na řadě jízda zručnosti, která měla několik nástrah. Děti se však s nimi vyrovnaly dobře.

Celá akce se povedla na výbornou! A to jak po organizační stránce, tak i po té mediální. Děti se na závěr vyfotily s trenéry a lvem Ťukem. Po absolvování všech disciplín odcházely v doprovodu rodičů s úsměvem na tváři a plné spokojenosti, těsně před odchodem ještě zhlédly modelové utkání hráčů narozených v ročníku 2002.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Havlíčkově Brodě najdete zde.

Citáty

phpUhStPw
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Je lepší v teplých měsících hrát baseball, tenis nebo lakros, třeba i za deště. Nebo plavání, neorganizovaný fotbal, jízda v terénu na kole. Házeli jsme míče o zeď, mixovali dohromady spousty dalších her. Všichni dobří hráči to tak dělali. Specializace na hokej začala až po 14 letech.“