Týden hokeje v Porubě

Týden hokeje v Porubě

V pondělí 21. listopadu proběhl na stadionu HC RT TORAX další ročník již tradiční akce Týden hokeje, která je nedílnou součástí projektu Pojď hrát hokej. Tento projekt realizovaný Českým hokejem má za cíl blíže přiblížit jeden z nejpopulárnějších kolektivních sportů malým dětem i jejich rodičům. Akce se v letošním ročníku zúčastnilo 20 dětí. HC RT TORAX, pro který je výchova mládeže jednou z priorit, připravil pro děti pestrý program.

Banner

Úvod akce patřil stručné prezentaci, v rámci které zástupce klubu Michal Opat seznámil malé i velké účastníky se všemi nezbytnými informacemi ohledně zapojení se do dětského hokejového světa, objasnil režim a fungování tréninků a představil trenérský tým HC RT TORAX. V rámci prezentace registrované děti obdržely malý dárek v podobě hokejové láhve Českého hokeje a plakátu reprezentace ČR. Čas také vyplnily seznámením se s kompletní výstrojí a zastřílely si v předsálí s míčkem na malou branku.

Hlavní část podvečera patřila společnému seznamovacímu tréninku na ledě složeného z her s trenéry. Pod vedením trenérů Jiřího Trembáče, Petra Rambouska, Miroslava Kusého a Vladimíra Smyčka, ale také hráčů A týmu HC RT TORAX Patrika Urbance, Tomáše Voráčka a Tomáše Šoustala si děti vyzkoušely své bruslařské dovednosti. Mnohé z nich stály na ledě poprvé. Postupně trénovaly, jak se správně z ledu po pádu postavit a další potřebné úvodní cviky. Všichni poznali, že učit se bruslit může být zábavou, a naopak při následném zhlédnutí ukázkového minihokeje od svých starších kamarádů z přípravky viděli, co se vše postupně naučí a jaký správný sport hokej je.

Všechny děti byly se stráveným podvečerem nadmíru spokojené. Obdržely na závěr puk s logem HC RT TORAX, ale hlavně odcházely s odhodláním naplnit svůj sen – být velkým malým hokejistou!

HC RT TORAX trénuje děti od cca 4 let, mladší dle dohody. Tréninky probíhají v podvečerních hodinách, všichni si mohou po předchozí domluvě s trenéry zapůjčit zdarma hokejovou výstroj. Rodiče se tak nemusí obávat, že by tréninky nedokázali skloubit se svými pracovními povinnostmi, ani že by museli kupovat výstroj s rizikem, kdyby dítě hokej omrzel a výstroj by zůstala doma bez využití.

Na webových stránkách klubu si zájemci mohou dále souhrnně přečíst režim, koncepci tréninků a také rozhovory s trenéry mládeže.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Porubě najdete zde.

Citáty

phpNE4Krf
Andrej Šustr

obránce s bohatými zkušenostmi z NHL

„Díky studiu na univerzitě jsem získal vzdělání a několik extra let na to na sobě pracovat po hokejové stránce."