Týden hokeje v Bohumíně

Týden hokeje v Bohumíně

Ve čtvrtek 20. září 2018 proběhla na bohumínském zimním stadionu akce pořádaná ve spolupráci s Českým hokejem pod názvem "Týden hokeje".

Banner

Pořadatelem byl místní hokejový klub HC BOSPOR Bohumín, který nabídl malým zájemcům o účast na akci s podtitulkem "Pojď hrát hokej" i jejich rodičům nejen instruktážní video a možnost vyzkoušet si své bruslařské dovednosti přímo s hokejovými trenéry a kamarády na ledě, ale také možnost seznámit se s hokejovou výzbrojí. Klub poskytl i další informace o možnostech a podmínkách sportování v klubu.

HC BOSPOR pracuje s dětmi ve věkových kategoriích do 12 let a stále rozšiřuje svou činnost. Začátečníci dostanou výzbroj zdarma a mohou se účastnit tréninků jednotlivých mládežnických kategorií dle výběru a schopností. První půlrok děti neplatí žádné příspěvky, poté jsou odstupňovány dle věku. V kategorii hokejové přípravky, kdy se děti učí bruslit a hrají si v týmu, jsou příspěvky ve výši 150 korun za měsíc.

Pro děti je připraveno sportování pod dozorem vyškolených trenérů i mimo hokejovou sezónu, a to v prostorách přilehlých sportovišť a bazénu tak, aby získaly obratnost a dovednosti také v jiných sportech a pohybových aktivitách. Tyto doplňkové aktivity jsou pro děti zajištěny i v průběhu hlavní hokejové sezóny.

Akce se zúčastnilo 14 dětí a budeme rádi, pokud alespoň část z nich bude mít zájem vyzkoušet si své dovednosti a dále je zdokonalovat v rámci naší přípravky, která trénuje pravidelně v úterý a čtvrtek odpoledne. Těšíme se na vás opět na ledě.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Bohumíně najdete zde.

Citáty

phpl0UY4f
Dominik Hašek

Brankář s vysokoškolským titulem

Pokud hráč nemá šanci hrát nejvyšší ligu, ale chce zůstat u dobrého hokeje a tu možnost dostane na univerzitě, tak je to skvělá věc a já tuhle myšlenku univerzitní ligy jedině podporuju.