Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

V neděli 26. září 2021 se v 10:00 na lomnickém zimním stadionu konala již devátá celorepubliková akce Týden hokeje. Rekordní počet 29 dětí si odnesl domů drobné dárečky, ale i spoustu zážitků.

Banner

Náborové nedělní dopoledne začalo prohlídkou zimního stadionu. Následovala registrace s rodiči dětí. V restauraci zimního stadionu proběhlo krátké představení hokejového klubu a projektu Pojď hrát hokej.

Další kroky malých adeptů ledního hokeje vedly do šatny, kde se děti převlékly a oblékly si dres národního týmu. Zájemcům, kteří nemají vlastní brusle či helmu, bylo toto vybavení zapůjčeno.

Další cesta vedla na ledovou plochu. Zde se dětem věnovali jak trenéři mládeže, tak i hráči lomnických mládežnických družstev. Všichni měli možnost dle svých schopností zkusit první krůčky pomocí chodítek, zkušenější a zdatnější si zastříleli. Projeli si obratnostní dráhu a zkoušeli nájezdy na malého brankáře, nebo si zahráli spontánní hry. Zároveň probíhaly rozhovory s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky v přípravce.

Hokejisté stávající přípravky sehráli modelový zápas v minihokeji. Celý dopolední program byl vydařený. Počet nových potencionálních adeptů ledního hokeje byl rekordní, a tak je velká šance, že se počty dětí v našem klubu rozrostou. Na setkání s účastníky akce se těšíme na tréninku přípravky již příští týden. Všichni si celé hokejové dopoledne krásně užili a svůj první hokejový den si určitě budou chtít zopakovat. Úsměvy na rtech těch nejmenších byly odměnou pro všechny pořadatele z řad klubu, kteří celou akci připravili. I jim patří obrovské poděkování. Společná fotografie byla tečkou za příjemně stráveným dopolednem.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Lomnici nad Popelkou najdete zde.

Citáty

phphqstv0
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Až do osmé třídy by mělo být jedno, jestli dítě hraje v obraně nebo útoku. Měl by si vyzkoušet všechno. I útočník musí umět bránit, stejně jako obránce útočit.“