Týden hokeje na Kobře Praha

Týden hokeje na Kobře Praha

Projekt Českého svazu ledního hokeje Pojď hrát hokej letos ukázal již třetím rokem Česku, že to není jen tak ledajaká akce. Jejím cílem je zrealizovat nábor malých dětí, které si vyzkouší, jaké to je být opravdovým hokejistou. Navíc dostanou při registraci i hodnotné dárky.

Banner

Nejen děti jsou obohaceny o nové zkušenosti a informace. Tento projekt nabízí i spousty rad pro rodiče ohledně toho, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro jeho fyzický a osobnostní rozvoj. Příležitost zúčastnit se této zkoušky měli rodiče po celé republice již dvakrát, a to vždy v rámci Týdnů hokeje.

Ten byl v letošním roce pořádán od 18. do 24.9. Na Zimním stadionu Kobra Praha připadl termín na poslední den, tudíž neděli. Od 8:00 se již scházely děti v okolí zimního stadionu v Braníku. Rodiče po vyplnění formuláře dostali dres pro malého hokejistu a další drobné dárky. K dispozici byla i možnost vypůjčení potřebných částí výzbroje jako rukavice nebo helmu.

Některé děti stály na ledě úplně poprvé, některé už se učily správnou techniku. Na to vše dohlíželi hráči A-týmu HC Kobra Praha a individuálně trénovali mladé nadějné hokejisty. Rodičům odpověděli na dotazy ohledně možností s přihlášením do klubu, s tréninky nebo například s tím, co je vše k hraní hokeje potřeba.

Do půl jedenácté, kdy akce končila, se přihlásilo 27 nových členů, kteří tak v budoucnu možná vyrostou v důležité opory českého hokeje.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje na Kobře Praha najdete zde.

Citáty

phpUMFfEM
Andrej Šustr

obránce Tampy Bay Lightning

„Musíte si uvědomit, že pokud se vám nechce, tak se na vaše místo čeká dalších x hráčů, kteří jsou ochotní tomu obětovat cokoliv. "