Týden hokeje v Milevsku

Týden hokeje v Milevsku

V rámci celostátní akce Týden hokeje se ve středu 26. ledna 2022 na milevském zimním stadionu uskutečnila akce Pojď hrát hokej.

Banner

Ve středu 26. ledna 2022 se konala na milevském zimním stadionu již podesáté akce „Pojď hrát hokej“. Tuto akci pořádá HC Milevsko 1934 za pomoci Českého hokeje. Jeho poskytnuté propagační materiály velmi pomáhají klubu při organizaci akce. Materiály používá při prezentačních návštěvách trenér mládeže ve všech školkách, se kterými klub spolupracuje v Milevsku a v širokém okolí. Výlep plakátů a rozdávání letáků či propagace akce při přípravných zápasech A týmu HC Milevsko 1934 nám přilákala tentokráte 15 nových dětí, z toho 9 rodičů vyplnilo formulář „Zápis do projektu Pojď hrát hokej“.

Při registraci asistentky poradily s vyplněním registračního formuláře do projektu a seznámily rodiče s průběhem a programem akce. Děti projevovaly radost z dárků, které dostaly jako upomínku na tuto povedenou akci.

Pro vyplnění času registrace dětí s rodiči si trenéři tentokráte pro nové děti připravili ukázku tréninku o něco málo starších dětí, než jsou samy. Trénující děti ukázaly, že se ledu nemusí bát a že trénink je vlastně hra na ledě. Po ukončení registrace se rodiče a děti v připravených a vyzdobených šatnách seznámili s připravenou prezentací. Trenér mládeže si s dětmi povídal o hokeji, předvedl hokejovou výstroj a ukázal video. Předseda klubu rodičům v krátkosti představil historii a přítomnost klubu. Představil hokej jako kolektivní sport, který pomáhá k všestrannému rozvoji dětí. V prezentaci ukázal, kdy a jak začít s hokejem, a jak klub materiálně pomáhá začínajícím hokejistům. Představením výstroje potvrdil, že hokej je pro děti bezpečný.

Po prezentacích asistenti pomohli rodičům s obutím dětí do bruslí. Děti nasadily helmy a rukavice a šly na ledovou plochou. Nově příchozím dětem pomohli překonat první chvilky trenéři HC Milevsko 1934. Děti se pod vedením trenérů formou her seznamovaly s ledem. Akce byla zakončena společným fotografováním. Fotografie z akce jsou na stránkách HC Milevsko 1934. Podle ohlasů a vyjádření rodičů, kteří přivedli své ratolesti, byla akce dobře připravena. Poděkování patří všem, kdo se na přípravě a realizaci této akce podílel.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Milevsku najdete zde.

Citáty

phphqstv0
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Až do osmé třídy by mělo být jedno, jestli dítě hraje v obraně nebo útoku. Měl by si vyzkoušet všechno. I útočník musí umět bránit, stejně jako obránce útočit.“