Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

Celkově třetí náborové akce v Lomnici nad Popelkou se zúčastnilo přes dvě desítky rodičů se svými dětmi. Tentokrát navštívili klub i hlavní organizátoři celé akce ČSLH s bývalým československým a českým reprezentantem Rostislavem Vlachem, který získal sedm mistrovských titulů v nejvyšší soutěži a dva tituly jako trenér v české a slovenské extralize ledního hokeje. Děti si tentokrát mohly zadovádět s maskotem akce Ťukem a náramně si to užily.

Banner

Lední hokej je v Lomnici nad Popelkou v posledních letech populárním sportem, což se potvrdilo zájmem nejen dětí, ale i rodičů. Za účast a registraci jim byl odměnou již tradičně dres českého národního týmu s vlastní jmenovkou.

Po registraci adeptů ledního hokeje byl představen nejen lomnický hokejový klub ale i celá akce. Prezentaci doplnil i Rostislav Vlach, který rodičům přiblížil záměr a smysl náborových akcí Týden hokeje. Pro děti byl k dispozici hrací koutek, kde si společně pod dohledem mladých trenérů a hokejistů pohrály s připravenými hračkami.

Na ledě bylo připraveno několik atrakcí, střelba na hokejového brankáře, spontánní hry, obratnostní dráha a pro nejmenší děti, které dnes absolvovaly své první krůčky na ledě, bezpečná zóna s chodítky a hračkami. Proběhla i ukázka mini-hokeje nejmenších hokejistů přípravky. Děti si vybraly, co se jim nejvíce líbilo, a formou her a soutěží si celý pobyt na ledové ploše náramně užívaly. Poté následoval i samotný mini-zápas s několika kotouči, kde si budoucí adepti ledního hokeje vyzkoušeli hru na dvě branky. Mimo led si děti mohly na hokejové střelnici zkusit vystřelit na přesnost a vysloužit si nějakou tu sladkost.

Dobrá nálada a úsměvy na tvářích malých kluků i děvčat byly obrovskou odměnou všem organizátorům, kteří se na celé akci podíleli, za což jim patří obrovské poděkování. V klubu doufají, že rodiče přijdou spolu s dětmi, najdou si společnou cestu na zimní stadion a rozšíří hokejové řady. Společné focení s Ťukem a sportovní pokřik ukončil krásné hokejové odpoledne.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Lomnici nad Popelkou najdete zde.

Citáty

phpAdBI4A
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Táta vždy říkal: „Měj velké cíle. Představuj si, jak hraješ za Frölundu. Představ si, jak hraješ za Švédsko. Představ si, jak si oblékáš ten dres.“