Týden hokeje v Milevsku

Týden hokeje v Milevsku

Ve středu 25. září 2019 se konala na milevském zimním stadionu již pošesté akce „Pojď hrát hokej“. Tuto akci pořádá HC Milevsko 2010 za pomoci Českého hokeje.

Banner

Českým hokejem poskytnuté propagační materiály klubu velmi pomáhají při organizaci akce. Materiály používá při prezentačních návštěvách trenér mládeže ve všech školkách, se kterými klub spolupracuje v Milevsku a v okolí. Výlep plakátů, rozdávání letáků a propagace akce při zápasech A týmu HC Milevsko 2010 nám přilákala tentokráte 17 nových dětí.

Při registraci asistentky pomohly s napsáním jména na dres, poradily s vyplněním registračního formuláře do projektu „Pojď hrát hokej“ a seznámily rodiče s průběhem a programem akce. Děti projevovaly radost z dárků, které dostaly jako upomínku na tuto povedenou akci. Pro vyplnění času registrace příchozích dětí s rodiči si trenéři tentokráte pro nové děti přichystali ukázku tréninku o něco málo starších dětí, než jsou sami. Trénující děti ukázaly, že se ledu nemusí bát a že trénink je vlastně hra na ledě.

Po ukončení registrace se rodiče s dětmi ve vyzdobené šatně seznámili s připravenou prezentací. Trenér mládeže si s dětmi povídal o hokeji, ukazoval hokejovou výstroj a promítl video. Rodičům v krátkosti představil historii a přítomnost klubu. Představil hokej jako kolektivní sport, který pomáhá k všestrannému rozvoji dětí. V prezentaci ukázal, kdy a jak začít s hokejem a jak klub materiálně pomáhá začínajícím hokejistům. Představením výstroje ukázal, že hokej je pro děti bezpečný.

Po prezentacích asistenti pomohli rodičům s obutím dětí do bruslí. Děti nasadily helmy a rukavice a šly na ledovou plochou, kde na ně čekali trenéři HC Milevsko 2010 a hráči 4. tříd, aby nově příchozím dětem pomohli překonat první chvilky. Děti se pod vedením trenérů formou her seznamovaly s ledem. Akce byla zakončena společným fotografováním.

Z akce byla pořízena reportáž zveřejněná v Milevském zpravodaji. Fotografie z akce jsou na stránkách HC Milevsko 2010. Podle ohlasů a vyjádření rodičů, kteří přivedli své ratolesti, byla akce dobře připravena. Poděkování patří všem, kdo se na přípravě a realizaci této akce podíleli.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Milevsku najdete zde.

Citáty

phpXBVl4e
Jaromír Jágr

Olympijský vítěz a nejlepší český hráč historie v NHL

„Jestliže chceš být lepší než kdokoliv jiný, musíš pracovat tvrději než kdokoliv jiný. Žádné jiné tajemství v tom nehledej.“