Týden hokeje v Opavě

Týden hokeje v Opavě

V úterý 18. září 2018 od 16 hodin se již počtvrté konala na zimním stadionu v Opavě akce „Pojď hrát hokej“, která je součástí celostátního projektu Českého hokeje s názvem „Týden hokeje“. Tato akce se snaží přiblížit rodičům a dětem ve věku od 4 do 8 let lední hokej, a to nejen jako sport, ale taky jako zábavu. V tento den si přišlo vyzkoušet zrádnost ledové plochy 21 děvčat a chlapců. Jsme rádi, že se tomuto sportu nevyhýbají ani děvčata a jejich počet se v našem klubu stále zvyšuje.

Banner

Již vedle prostoru registrace si mohly příchozí děti zkusit střelbu na branku s fiktivním brankářem a vyzkoušet si, jak se pracuje s hokejkou a tenisovým míčkem. Po registraci byly rodičům prezentovány informace o hokejové činnosti, byla jim názorně ukázaná výstroj pro hráče i brankáře a také podány konkrétní informace ohledně činnosti samotného klubu.

Po stručné prezentaci přišlo na řadu dětmi očekávané bruslení. Děti byly rozděleny do pěti skupin, které si rozebrali jednotliví trenéři společně s hráči starších žáků a dorostu, a poté si na jednotlivých stanovištích vyzkoušely svou zručnost, nebo si jen pohrály. Bylo třeba myslet i na nebruslící děti, pro které byla vytvořena tzv. bezpečná zóna, kde si mohly vyzkoušet první krůčky na ledě s pomocí hrazdiček nebo samotných rodičů. Po ukončení organizované činnosti přišlo na řadu závěrečné hromadné focení všech zúčastněných dětí a trenérů.

Celou akci „Pojď hrát hokej“ hodnotíme jako úspěšnou a věříme, že si děti kromě dárečků v podobě dresu, hokejové kartičky, omalovánky a dalších drobností, odnesly i příjemné zážitky a chuť získávat další zkušenosti a dovednosti na trénincích opavské přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Opavě najdete zde.

Citáty

php6cbzQI
Jakub Voráček

mistr světa 2010

„Na tréninky se těším. Je během nich sranda a pořád jste v dobré partě kluků."