Týden hokeje s HC Kobra Praha

Týden hokeje s HC Kobra Praha

Poslední zářijové nedělní ráno v branické hale patřilo již tradiční akci Pojď hrát hokej, kterou organizuje Český hokej ve spolupráci s jednotlivými kluby. Téměř třicítka dětí ve věku mezi čtyřmi a osmi lety si v rámci dvouhodinového programu mohla poprvé vyzkoušet, jaké to je hrát lední hokej.

Banner

Program byl zahájen v osm hodin ráno. Všichni malí účastníci po registraci získali malé dárky a po převléknutí byl čas jít na led. Kluziště bylo rozděleno na čtyři sektory, ve kterých si děti mohly vyzkoušet nejen základy bruslení, ale také jednoduché hry jako házení míčků a sbírání puku, které se těšily velké oblibě. Všichni si na ledě užili spoustu zábavy.

Akce proběhla pod vedením zkušených mládežnických trenérů Milana Sapíka a Jiřího Hájka. Na ledě dětem pomáhali také hráči druholigového A-týmu Kobry, kteří se věnují i trénovaní těch nejmladších mládežnických kategorií klubu. Nechyběli mezi nimi například Tomáš Šťastný, Dominik Šteiner či Václav Zídek. Účastníkům také asistovali i mladíci z prvoligové Slavie – Ondřej Holý a Maxim Havrda. Děti tak byly pod tím nejlepším možným dohledem.

Kolem desáté hodiny pak k dětem a rodičům promluvil prezident klubu Miloslav Šeba, který rodičům předal důležité informace ohledně dalšího působení v klubu a doporučeného systému, kterým by děti měly do budoucna trénovat. Akce se celkem zúčastnilo 27 dětí, tedy o tři více než před dvěma lety.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje s HC Kobra Praha najdete zde.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“