Týden hokeje v Opavě

Týden hokeje v Opavě

V úterý 21. září 2021 od 15:30 hodin se konala na zimním stadionu v Opavě akce Pojď hrát hokej, která je součástí celostátního projektu Českého hokeje s názvem Týden hokeje. Tato akce se snaží přiblížit rodičům a dětem ve věku od 4 do 8 let lední hokej, a to nejen jako sport, ale taky jako zábavu. V tento den si přišlo vyzkoušet zrádnost ledové plochy 26 chlapců.

Banner

Již vedle prostoru registrace si mohly příchozí děti zkusit střelbu na branku a vyzkoušet si, jak se pracuje s hokejkou. Během registrace i po registraci si mohly všechny děti prohlídnout zblízka rolbu. Po registraci byly rodičům prezentovány informace o hokejové činnosti, byla jim názorně ukázaná výstroj pro hráče i brankáře a také podány konkrétní informace ohledně činnosti samotného klubu a hokejové přípravky.

Po stručné prezentaci přišlo na řadu dětmi očekávané bruslení. Děti byly rozděleny do 5 skupin, které si rozebrali jednotlivý trenéři společně s hráči starších žáků, a poté si na jednotlivých stanovištích vyzkoušely svou zručnost, nebo si jen pohrály. Bylo třeba myslet i na nebruslící děti, pro které byla vytvořena tzv. bezpečná zóna, kde si mohly vyzkoušet první krůčky na ledě s pomocí hrazdiček nebo samotných rodičů. Po ukončení organizované činnosti přišlo na řadu závěrečné hromadné focení všech zúčastněných dětí a trenérů.

Celou akci Pojď hrát hokej hodnotíme jako úspěšnou a věříme, že si děti kromě dárečků v podobě hokejových lahví, samolepek, klíčenek, omalovánek a dalších drobností, odnesly i příjemné zážitky a chuť získávat další zkušenosti a dovednosti na trénincích opavské přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Opavě najdete zde.

Citáty

phpXBVl4e
Jaromír Jágr

Olympijský vítěz a nejlepší český hráč historie v NHL

„Jestliže chceš být lepší než kdokoliv jiný, musíš pracovat tvrději než kdokoliv jiný. Žádné jiné tajemství v tom nehledej.“