Týden hokeje v Kopřivnici

Týden hokeje v Kopřivnici

Dne 24. 1. 2020 v 15:15 hodin otevřel zimní stadion v Kopřivnici své brány všem novým zájemcům o hokejové dovednosti. Akce Pojď hrát hokej byla pořádána klubem HC Kopřivnice ve spolupráci s Českým hokejem a díky dobré propagaci se zúčastnil velký počet zájemců.

Banner

Zimní stadion zaplnily rodiny s dětmi a všichni se skvěle bavili jak na ledě, tak na tribunách či ve vestibulu. Rodiče získávali potřebné informace od lidí, kteří už s hokejem nějaké zkušenosti mají (např. od rodičů, jejichž děti již pravidelně docházejí do hokejové přípravky, či asistentů trenérů, kteří podávali všechny potřebné informace). Další informace nabídla klubová videoprojekce a prezentace. Dotazů byla spousta – jde vidět, že zájem o hokej je v tomto regionu veliký.

Již při vstupu vítal všechny děti kopřivnický maskot akce Pojď hrát hokej - Olaf. Všichni obdrželi také dárkové předměty od Českého hokeje (hokejové dresy národního týmu, ve kterých pak mohou kluci trénovat a který již dnes mohli hrdě obléct, a náramek).

Od 16 do 17 hodin byla ledová plocha k dispozici všem, kdo si chtěl bruslení či hokej vyzkoušet. Hlavní trenér přípravky HC Kopřivnice Marián Kacíř se společně se svými asistenty postaral o to, aby byla ledová plocha plně využita, a to třeba pro ukázky hokejových dovedností hokejistů přípravky. Na druhé půlce se pak zástupci klubu věnovali nově příchozím zájemcům. Společně s rodiči nebo pod vedením zkušených asistentů si tak děti mohly vyzkoušet své první hokejové krůčky. Velký dík patří Českému hokeji za poskytnutí hokejové výbavy, ve které děti mohly bezpečně na led.

Na závěr se všichni společně vyfotili. Celkem se zaregistrovalo 18 dětí, což považujeme za skvělé. Všem děkujeme a těšíme se na další akci.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kopřivnici najdete zde.

Citáty

phpNE4Krf
Andrej Šustr

obránce s bohatými zkušenostmi z NHL

„Díky studiu na univerzitě jsem získal vzdělání a několik extra let na to na sobě pracovat po hokejové stránce."