Týden hokeje v Opavě

Týden hokeje v Opavě

V úterý 22. 11. 2022 se na zimním stadionu v Opavě konala akce Pojď hrát hokej, která měla za cíl přiblížit rodičům a dětem ve věku od 4 do 8 let hokej jako hru. Této akce se zúčastnilo 21 nově registrovaných dětí a 38 dětí z přípravky. Registrace poprvé probíhala online formou.

Banner

Po úvodním zaregistrování byli rodiče krátce seznámeni formou prezentace a jednoduchého výkladu s tím, co tento sport obnáší. V rámci této prezentace byla rodičům představena také hráčská hokejová výzbroj. Mezitím se o děti postarali asistenti z řad trenérů mládeže a hráčů A týmu, kteří měli pro děti připravený program (sportovní hry, branky s falešnými brankáři, hokejky a tenisáky na střelbu mimo ledovou plochu). Poté byla možnost zhlédnout část tréninku hráčů 2. třídy. Cílem ukázky tohoto tréninku bylo ukázat rodičům a dětem, jaké dovednosti mají děti po cca 3 letech tréninkové činnosti.

Hlavním cílem celé akce však bylo, aby si děti mohly vyzkoušet bruslení a pohyb na ledě. Po krátkém volném rozbruslení byla snaha rozdělit děti do skupin podle jejich bruslařských schopností. Se skupinkami se následně pracovalo individuálně. Byla vytvořena stanoviště (střelba na branky – kotoučem, míčkem; obratnostní dráhy apod.). Pro děti, které stály na bruslích poprvé, byla vytvořena na ledě bezpečná zóna, kde se děti mohly pohybovat se svými rodiči. Těmto dětem byli „k ruce“ jako asistenti opět trenéři hokejové přípravky. Zóna bezpečí sloužila i ostatním rodičům, aby byli svým dětem na jednotlivých stanovištích blíže. Celá akce byla zakončená společným focením trenérů a všech přítomných dětí.

Akce Pojď hrát hokej nám v klubu krásně doplňuje naši celoroční práci s mateřskými školami, kde v osmi hodinách týdně učíme děti z 20 školek bruslit. Řada těchto dětí se právě této akce zúčastnila a věříme, že následně je přivítáme i na tréninku opavské přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Opavě najdete zde.

Citáty

phporczD6
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Malý hokejista bude rád chodit na trénink pouze v případě, že to bude absolutní zábava – a tak to bylo u mě.“