Týden hokeje v Havlíčkově Brodě

Týden hokeje v Havlíčkově Brodě

Český hokej za pomoci dalších partnerů uspořádal celotýdenní akci Týden hokeje, která má za úkol rozšířit základny všech hokejových klubů po celé České republice. Pod střechou havlíčkobrodské Kotliny se tato akce pod hlavičkou projektu Pojď hrát hokej uskutečnila v neděli 23. září, kdy na zimní stadion přišlo několik dětí za doprovodu svých rodičů.

Banner

Havlíčkobrodský hokej se mohl v minulých letech pyšnit výbornými hokejisty, kteří dosáhli velkých úspěchů. Z líhně Kotliny vzešly hvězdy jako Josef Vašíček, Martin Čech, bratři Holíkové a další. V jejich šlépějích jdou mladší kolegové, kteří prošli hokejovou výchovou v Kotlině. Mezi naděje českého hokeje můžeme zařadit Vítka Vaněčka, Dominika Vacíka, Daniela Dolejše, Karolínu Juřicovou nebo Michala Teplého, Marka Kopice, Daniela Krále a další.

V neděli 23. září odpoledne proběhla na zimním stadionu v Kotlině akce Týden hokeje, které se za doprovodu rodičů zúčastnily malé děti. Na nově příchozí čekal pestrý program. V útrobách zimního stadionu si noví potenciální Jágrové nebo Vanišové mohli vyzkoušet předzápasovou přípravu, hokejové dovednosti a mnoho dalšího. Vše probíhalo za dozoru zkušených trenérů, kteří měli na ledové ploše připraveno několik stanovišť. Děti si krom krásných zážitků odnesly i památeční dresy, které si podepsaly vlastním jménem, a další suvenýry.

„Jsem rád, že svaz uskutečnil Týden hokeje. Vždy nám sem přijdou malé dětičky, které si zkusí dovednosti bruslení a užijí si zábavu. Teď nám přišlo 13 nových dětí, které rozšíří naši základnu, a doufám, že se zlepší nábor,“ přeje si trenér Jakub Venc, který hned vzápětí dodal: „Připravit tuhle akci není jednoduché. Není to tak, že se sejdeme hodinu před akcí a nachystají se potřebné věci. Je zapotřebí připravit prezentaci pro rodiče, zajistit registraci a také obstarat trenéry, kteří se o děti během tréninků postarají.“

Krom zkušených trenérů se na ledové ploše představili i starší hráči Bruslařů, kteří pomáhali dětem při různých úkolech nebo se samotným bruslením. „Je pěkné koukat na malé děti, které se učí bruslit a pomáhat jim s tím. Během tréninku jsem se jim snažil předat své zkušenosti,“ okomentoval roli mentora kapitán extraligového dorostu Adam Rauš.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Havlíčkově Brodě najdete zde.

Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."