Týden hokeje v Opavě

Týden hokeje v Opavě

Ve čtvrtek 21. září 2017 od 16:00 se již podruhé konala na zimním stadionu v Opavě akce Týden hokeje, která je součástí celostátního projektu Českého svazu ledního hokeje Pojď hrát hokej. Tato akce byla směrována na přiblížení hokeje rodičům a dětem ve věku 4 až 8 let, ale odmítnuti nebyli ani mladší, kteří si chtěli bruslení taky vyzkoušet.

Banner

Kouzlo a nástrahy ledové plochy si přišlo v tento den vyzkoušet zhruba 30 dětí a z těchto dětí se jich rovných 20 zaregistrovalo do projektu Pojď hrát hokej. K překvapení všech mezi nimi bylo 8 dívek, jejichž počet začíná v klubu opět narůstat a v Opavě tak budou rádi, když se rozhodnou v hokeji pokračovat.

Již v prostoru registrace bylo postaráno o příchozí děti a každá ratolest si mohla vyzkoušet, jak se zachází s hokejkou a tenisovým míčkem a mohla zažít úspěch ze vstřelení branky. Po registraci byli rodiče s dětmi nasměrováni do šaten, případně přímo k hokejové ploše, kde se děti připravily na led.

Následně byly stručně prezentovány informace o hokejové činnosti, byla jim názorně ukázaná výstroj pro hráče i brankáře a podány konkrétní informace k činnosti klubu. Poté byly děti rozděleny do pěti skupin, kde si pak na jednotlivých stanovištích vyzkoušely svou zručnost nebo si jen tak pohrály. Na ledě byla připravena bezpečná zóna, kde se mohly pohybovat také rodiče. Pro nebruslící byla vyhrazena část hřiště s novými pomůckami – chodítky.

Na ostatních stanovištích probíhala střelba na brankáře, nácvik bruslení, zdolávání překážkové dráhy a zábavná činnost s tenisovými míčky. Po ukončení organizované činnosti přišlo na řadu závěrečné focení všech dětí a trenérů. Posledních 15 minut bylo ponecháno dětem, které ještě nebyly unavené, k volnému bruslení pod dohledem trenérů.

Celá akce byla zdařilá a v klubu věří, že se s novými dětmi budou i nadále setkávat na trénincích opavské přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Opavě najdete zde.

Citáty

phpPaAR8p
Peter Forsberg

Švédská legenda a člen Triple Gold Clubu

„Rodiče! Užívejte si to, dělejte vše pro dítě. Držte je u více sportů. Nestresujte je.“