Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

V pátek 25. ledna se na lomnickém zimním stadionu konala již pátá celorepublikové akce Týden hokeje. V podobném počtu jako v září si 16 dětí odneslo domů nejen nový dres národního týmu a drobné dárečky, ale i spoustu zážitků.

Banner

Náborové odpoledne začalo prohlídkou zimního stadionu, ale největší úspěch měla samozřejmě rolba, na kterou si děti mohly vylézt. Následovala registrace s rodiči dětí. V budoáru zimního stadionu proběhlo krátké představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Děti se zabavily v připravené kabině s hračkami pod dohledem mladých lomnických hráčů. Další kroky malých adeptů ledního hokeje vedly na ledovou plochu. Zde se dětem věnovali, jak trenéři mládeže, tak i hráči lomnické juniorky. 

Všechny děti měly možnost dle svých schopností zkusit první krůčky pomocí chodítek, zkušenější a zdatnější si zastřílely. Projely si obratnostní dráhu a zkoušely nájezdy na malého brankáře, nebo si zahrály spontánní hry. Zároveň probíhaly rozhovory s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky v přípravce. 

Hokejisté stávající přípravky sehráli modelový zápas v mini-hokeji, celý odpolední program byl vydařený. Počet nových potencionálních adeptů ledního hokeje se ustálil na přibližně stejném počtu jako minulý rok a je úměrný našemu malému městu. Doufejme, že akce dokázala zaujmout, a tak jako po zářijové akci, přijde většina kluků a děvčat na svůj první trénink přípravky již příští týden. 

Všichni jsme si celé hokejové odpoledne krásně užili a děti si svůj první hokejový den určitě budou chtít zopakovat. Úsměvy na rtech těch nejmenších byly odměnou pro všechny pořadatele z řad klubu, kteří celou akci připravili. I jim patří obrovské poděkování. Společná fotografie byla tečkou za příjemně stráveným odpolednem.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Lomnici nad Popelkou najdete zde.

Citáty

phpva6Ja0
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nenechte se odradit! Je jedno, kolik gólů dostanete. Ten pocit, kdy uděláte dobrý zákrok, za to stojí.“