Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

Týden hokeje v Lomnici nad Popelkou

Sice v menším počtu, ale zato spoustu legrace a zážitků si odneslo 15 dětí, potenciálních malých hokejistů a jejich rodičů, v pátek 21. září, kdy se od 15:30 na lomnickém zimním stadionu konala jedna z částí celorepublikové akce Týden hokeje.

Banner

Děti si i s rodiči nejprve užily prohlídku zimního stadionu, rolby a střelnice. Poté následovalo zaregistrování malých adeptů ledního hokeje určené spíše dospělým. Proběhlo představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Pro děti byla k dispozici hrací místnost s hračkami. Následoval přesun na ledovou plochu, kde si s dětmi kromě trenérů mládeže pohrála také pětice hráčů lomnické juniorky.

Všichni společně absolvovali několik stanovišť. Někde se střílelo, jinde děti zkoušely pomocí chodítek první krůčky, zkušenější nájezdy na branku, nebo se hrály spontánní hry. Diskutovalo se s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky pro nejmenší, nebo jen tak o hokeji.

Nechyběly ani dva krátké modelové „zápasy“. Lomničtí elévové obstarali první zápas, další pak odehráli hráči přípravky, kteří zde v pozici úplných nováčků stáli před rokem na akci Týden hokeje.

Akci lze považovat za úspěšnou a počet nově příchozích jako adekvátní k počtu obyvatel malého města. Většina rodičů přímo na ledě přislíbila účast na nejbližším tréninku přípravky.

Na ledě si celou akci všichni náramně užili a svůj první hokejový zážitek určitě přijdou zopakovat. Rozzářené tvářičky těch nejmenších byly odměnou pro všechny aktéry z řad klubu, kteří se na celé akci podíleli, za což jim patří obrovské poděkování. Společné focení pak ukončilo příjemně strávené odpoledne.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Lomnici nad Popelkou najdete zde.

Citáty

phpLBjXaU
Dominik Hašek

Olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu

„Vždy jsem měl vášeň pro hru. S bráchou jsem hrál fotbal, organizoval jsem všemožné soutěže s ping-pongovým míčkem, tenisákem, hokejkami, ať už na chatě nebo ve škole o přestávkách.“