Týden hokeje v Porubě

Týden hokeje v Porubě

Začal šestý Týden hokeje, do kterého se tentokrát zapojí celkem 149 klubů. Jedním z nich byl v prvním dni akce 21. ledna i HC RT TORAX Poruba.

Banner

Trenéři klubu a PR manažer Mojmír Kotas přivítali v zasedací místnosti rodiče devatenácti dětí, které si nesmírně užily nejen přítomnost klubového maskota Porubáčka, ale hlavně bruslení a dovádění na ledě s různými tréninkovými pomůckami. Před tím ale byli rodiče v krátké prezentaci obeznámeni o historii klubu, jeho fungování a systému hokejového trénování a dalšího sportovního vyžití dětí. A také s důvody, proč je dobré začít hrát hokej a že není až tak finančně náročný, protože zapůjčení bruslí, přileb či hokejek není samozřejmostí jen při této akci, ale i na trénincích. Stejně tak trenérská pomoc při prvních krůčcích na ledě.

Z 20 tisíc dětí, které si hokej vyzkoušely v předešlých pěti Týdnech hokeje, bylo bezesporu několik, které v HC RT TORAX již trénují a předvedly tentokrát novým příchozím ukázku tréninkové jednotky a malý hokejový zápas. Akce měla nejen u dětí, ale i u rodičů pozitivní reakci. Mnohé jistě uvidíme na trénincích přípravky.

U přivítání návštěvníků akce, která se stává pomalu a jistě tradicí, nemohl chybět šéftrenér mládeže porubského hokejového klubu, olympijský vítěz a mistr světa David Moravec. Jakmile Mojmír Kotas seznámil příchozí s historií klubu a jeho úspěchy, David Moravec se rozpovídal o všestranné výchově dětí pomocí sportu a kolektivního trénování.

Děti k reprezentačnímu dresu v novém grafickém podání dostaly i pamlsky, samolepky a odznáčky. Klub přidal vstupenky na dva nejbližší domácí zápasy a pak už se šlo na led. Syny na akci přivedl i současný hráč A-týmu Ctirad Ovčačík.

A jestliže se touto akcí nadšení rodiče rozhodnou zaregistrovat své ratolesti do Projektu Pojď hrát hokej, mohou navíc obdržet poukaz na nákup hokejové výstroje v hodnotě 1 500 Kč.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Porubě najdete zde.

Citáty

phpL4QJvY
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Mám 5 dětí, učil jsem je bruslit, ale nenutil do hokeje. Sport si vybrali stejně jako já sami. Dnes jsou dobří v golfu, hokeji, baseballu.“